بچه های خیابانی

راستش درمورد کودکان خیابان از دو منظر میتوان به مشکل نگاه کرد. یکی کودکانی که بی سرپرست هستند حالا یا محصول ازدواجهای نافرجام یا اعتیاد والدین هستند که اعتیاد منشا بی غیرتی است.

اما منظر دیگر نگاه به کودکانیست که کودکان کار هستند و در حقیقت آگاهانه به خیابانها آمده اند و آلت دست سودجویانی هستند که عرضه کالا را در مناطق شمال شهر و پر رفت و آمد به دست این کودکان مهاجر میسپارند.کودکانی که حتی ممکن است مهاجر خارجی باشند.

مشکل  خرج کردن بودجه با روشهای حساب نشده و تصویب بودجه با روش چانه زنی و فشار است.سازمان بهزیستی و کمیته امداد هیچکدام متولی ششدانگی برای رسیدگی به فقر آشکار یا پنهان گم شده در زوایای این مملکت نیستند.جالب این است که کمیته امداد به عنوان یک نهاد مردمی عملاً به سوی اتکا به اعتبارات و کمکهای دولتی به پیش می رود.و بهزیستی به سوی سرپرستی افراد عقب مانده و معلول کشیده میشود.این کار یعنی کاهش بار پاسخگویی و مسئولیت دولت در برابر فقر مردم است.

بهداشت و آموزش در مناطق فقیر نشین از فقر تبعیت میکنند و خود بهداشت و آموزش هم فقیر هستند و همین امر نیز انگیزه ماندگاری در روستاها را از بین میبرد.

پرداخت پول میلیونی در سفرهای مسئولین هر چند زیبایی تماشای شادی افراد را دارد و در جذب آرا موثر است ولی فقر در زوایای تاریکتری پنهان است که با تخصیص بهینه بودجه به بهداشت و آموزش و تغذیه دانش آموزان و اقشار آسیب دیده میتواند ازبین برود.

((حالا چرا از لوطی گری در آمده ام و این حرفها را زیر بازارچه زدم؟
شاید به خاطر این باشد  که مرا آموزش نداده اند یا بهزیستی خوب مرا زیر پوشش نگرفته است))

/ 4 نظر / 39 بازدید
پریا

سلام نمیدونستم دوباره می نویسین... یادش به خیر .....

! *UseR HuckSTEr*

درودبرشما وبلاگتون عالیه امیدوارم موفق پیروز وپاینده باشید ازشمادعوت میکنم به چت روارین چت بیایدفضای سالمه است باهمه چت روم ها فرق داره اگه یک روز بیاید خودتون متوجه میشدموفق باشید منتظر قدماشماهستیم.بدرود

یوسف

نوشتن همیشه بهتر از خاموشیه... هرچند الان دوره مصرف کمتره و یارانه و اینا و همه چی هزینه داره... ارادت داریم... دیده بان برج مینو

meysam

درود بر شما و وب زيبايتان ممنون ميشم به من هم سري بزنيد منتظر حضور گرمت هستم عزيز دلم [گل][گل]