بازم چند کلوم

مولامون رو خط اعتدال عمل می کرد.....مثه مردم بود و بااونها بود.مثل اونها می خورد٬می خوابيد٬و با جسمش مثل انسان رفتار می کرد ....اما نه هر انسانی بلکه انسان کامل.پس زياد نمی خورد٬زياد نمی خفت و........فقط و فقط در حد اعتدال عمل می کرد.

کارش رو باحرکت فرهنگی شروع کرد به پيش می رفت٬ به وقتش ازبيان استفاده می کرد و لی وقتی به مسلمونا حمله می کردند و قصد براندازيشون داشتند دردفاع به خوبی عمل می کرد.يار مظلومان و دشمن ستمگران بود.بنابر خشونت نداشت.همه اعمال خشن و جاهلانه اون زمان مثه مثله کردن٬زنده به گور کردن و......رو مردود می دونست.................

دراجتماع مردم حق  داشتند بهش انتقاد کنند.خودشو موجود آسمونی و غير قابل انتقاد اعلام نکرده بود .وقتی يک باديه نشين بيسواد بهش جسارت کرد ٬اطرافيا خواستند واکنش نشون بدن باهاشون بر خورد کرد ........

برای زنها احترام قائل بود و به سوادشون اهميت  می دادو تشويقشون می کرد.درداستان سخنرانی نسيبه ذات النطاقين که در حضور اصحاب به اعزام نشدن زنان به جهاد اعتراض داشت حرکت ظريف وتاثير گذاری داشت که درس بزرگيه....حضرت رو کرد به اطرافيان و گفت تا به حال زنی بدين سخنوری ديده ايد؟اين عمل در حقيقت تاييد ضمنی ارزش زن ٬شهامت اودر اعتراض و ...بود.

راستش صفات مولادر وصف نمی گنجه.اين چندروز هم که نوشتم به عنوان ذکر و ياد بود .....شماها بهتر از مای بی سواد مولا رو ميشناسين.....

ميخوام يکی دوروزی به بحث عزاداری بپردازم حالا يه سوال می کنم اگه خواستين جوابشو بدين ......فلسفه عزاداری چيه؟مابرای چه  در سالگرد از دست دادن معصومين عزاداری می کنيم.....راهی که ميريم درسته؟

 علی

 

/ 19 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

راستش...به نظر من چون بلايي كه سر ائمه ي ما اوردناينقدر دردناك هست كه خود به خود انسان گريش مي گيرد....اما اين گريه هم بايد از روي فكر باشه نه از روي عادت و.....و به نظر من مثلا چون جريان غدير خم رو سبك گرفتن فراموش شد، ولي ديگه نزاشتن جريان كربلا هم سبك گرفته بشه... و كم كم فراموش بشه... و در مورد درستي راه هم بايد بگم...چون دارن معناي عا داري رو تغيير مي دن..به بيشتر به كيفيت مي انديشن تا كميت ....و به جاي سخنراني و اينكه فلسفه ي عذا داري رو بگن....قمه مي زنند توي سر خودشون و..

Efi

مرسی که اومدی...من مخالف عزاداريم...

پيمان

سلام...ممنون از کامنت گرم و صميميت قربانت.....در پناه خدا وند باشی!

nahal

سلام.موفق باشيد

زهرا

اينکه مشخصه که کار حضرت علی خيلی درست بوده!...از اون قسمت فمنيستی ماجرا هم خيلی خوشم اومد!...راستی من فقط جواب سوال آخر رو ميدم : بله راهی که ميريم به نظر من درسته ، سوال اول هم : به نظرم فلسفه عزاداری زنده نگه داشتن دين و ياد امام هاس ، و چون با احساسات مردم مواجه يادش خيلی بيشتر توی ذهنها ميمونه!

سميرا

من خيلی دوست دارم بدونم خودتون در مورد فلسفه عزاداری چی ميگيد آقاجون.

dada

سلام يه سر بزن

جعفر

سلام......فلسفه ي عزاداري؟؟؟والا چه عرض کنم، فکر کنم با اين عزاداري ها ياد اونا هميشه زنده نگه داشته ميشه و باعث ميشه (شده)که اسم اون بزرگوارا هميشه در ذهن ما باشه.به اين ترتيب هر چند وقت يکبار به خودمان بياييم که ما پيروان چه کساني هستيم و خودمان رو وارسي کنيم که تا چه حد از اونا پيروي کرديم و يا تا کجا به انحراف رفتيم.

غريبه

به نظر من اگر به جای سينه زنی و اين کارا يه ۲ ساعت درست فکر کنيم و درست رفتار.... قشنگتر باشد! ابی باش